Partner strategiczny
Nasze zbiory liczą już 55 430 obiekty/78 643 skanów

Informacje o projekcie

AKCJA: STARA RZEŹNIA 

Kazimierz Hałupka (w środku) fot. archiwum rodzinne

 

Z niecierpliwością i ciekawością wyczekiwany początek rewitalizacji Starej Rzeźni połączony z powstaniem nowego kwartału miasta o funkcjach biurowych, mieszkaniowych, kulturalnych, usługowych i gastronomicznych to znakomita okazja do przeprowadzenia społecznej akcji gromadzenia pamiątek związanych z tym wspaniałym, poprzemysłowym kompleksem budynków. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dawnych pracowników Starej Rzeźni, bywalców giełdy staroci i widzów wydarzeń kulturalnych, którzy posiadają zdjęcia, pocztówki, dokumenty, druki, przedmioty lub zechcą podzielić się wspomnieniami związanymi z historią i działalnością rzeźni do udostępnienia ich nam. Z pozyskanych materiałów i rozmów stworzymy cyfrową kolekcję na platformie cyryl.poznan.pl oraz plenerową wystawę w przestrzeni miasta. Właścicieli najciekawszych pamiątek nagrodzimy.

Fundatorem nagród jest inwestor Starej Rzeźni firma Vastint Polska.

Zbiórka materiałów rozpocznie się 30 listopada 2020 roku i potrwa do 31 marca 2021 roku.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi prosimy o zeskanowanie obiektów we własnym zakresie lub ich sfotografowanie i przysłanie mailem na adres: magdalena.grzelak@cyryl.poznan.pl wraz z wypełnioną kartą przystąpienia do akcji.

W przypadku obiektów trudnych do zeskanowania lub niemożności wykonania skanu lub fotografii prosimy o kontakt telefoniczny – pomożemy.

Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać pod numerem telefonu 61 8540781 w dni robocze od godziny 9 do 15 lub pisząc na adres magdalena.grzelak@cyryl.poznan.pl

  

 
Logo Mykk
Logo FB
Copyright © 2013-2021 Wydawnictwo Miejskie Posnania