Partner strategiczny
Nasze zbiory liczą już 55 430 obiekty/78 643 skanów

Fundacja Malta

Festiwal Malta powstał w 1991 roku. Od początku jego wizytówką stały się dostępne dla każdego widza plenerowe spektakle, nierzadko w wykonaniu najważniejszych europejskich twórców. Każdego roku w programie wydarzenia nie brakuje koncertów światowych gwiazd, kameralnych projektów w przestrzeni miasta, rozmów z filozofami, socjologami, literaturoznawcami. Pierwsza dekada XXI wieku to dla festiwalu czas dużych zmian. W 2003 roku z inicjatywy Michała Merczyńskiego, który od 1991 roku niezmiennie kieruje działaniami Malty, powstała Fundacja Malta, a festiwal zyskał nową strukturę – w 2010 roku z programu interdyscyplinarnego wyłonił się temat przewodni każdej edycji – Idiom, który mierzy się ze współczesnymi zagadnieniami życia społecznego i kulturalnego.

 Od 2013 roku poznański plac Wolności wypełnia Generator Malta, plenerowa, społecznie zaangażowana sekcja festiwalu poświęcona miastu i jego mieszkańcom. Poprzez działania artystyczno-społeczne organizatorzy Generatora zachęcają do integracji lokalnych środowisk twórczych z obywatelami Poznania, budowania więzi międzyludzkich

i międzypokoleniowych.

Festiwal co roku gromadzi około 85 tys. widzów biorących udział w prawie 300 wydarzenia, które współtworzy 600 artystów i animatorów kultury. Malta Festival Poznań – jako jedyny w Polsce i jeden z dwunastu w Europie – został doceniony nagrodą EFFE Award 2015–2016 dla najbardziej innowacyjnych festiwali. 

 

http://malta-festival.pl/pl/ 

https://www.facebook.com/maltafestivalpoznan

 

   

         

 
Logo Mykk
Logo FB
Copyright © 2013-2021 Wydawnictwo Miejskie Posnania