Partner strategiczny
Nasze zbiory liczą już 55 430 obiekty/78 643 skanów

Centrum Kultury Zamek

Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu to niezwykle dynamiczna insty­tucja, jedna z największych tego typu placówek w kraju. W ciągu orga­nizujemy kilkaset imprez: koncertów, wystaw, spektakli teatral­nych i tanecznych, pokazów filmowych, warsztatów i wykładów.

Do naszych najważniejszych projektów należą: Festiwal Ethno Port Poznań, Między­narodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Off Cinema”, festiwal „Poznań Poetów”, Polska Platforma Tańca, Imieniny Ulicy Święty Marcin.

 

Edukacja artystyczna w „Zamku” to z jednej strony stała działalność pracowni i zespołów, a z drugiej – szereg wydarzeń (wykładów, spotkań) ukazujących kontekst wystaw orga­nizowanych przez CK „Zamek” i przybliżających widzom problematykę naszych projektów.


Siedzibą Centrum Kultury „Zamek” jest, wzniesiony w latach 1905-1910, zamek cesarza Wilhelma II. Od grudnia 2012, po gruntownej modernizacji kompleksu Sali Wielkiej, działamy w nowoczesnych przestrzeniach, idealnie dostosowanych do realizacji naszego interdyscyplinarnego programu. 

 

 http://ckzamek.pl/

 

         

 
Logo Mykk
Logo FB
Copyright © 2013-2021 Wydawnictwo Miejskie Posnania