Partner strategiczny
Nasze zbiory liczą już 55 430 obiekty/78 643 skanów
Strona główna   ›   O Cyrylu   ›   Nasz zespół

Nasz zespół

Danuta Książkiewicz-Bartkowiak

Pomysłodawczyni i szefowa wirtualnego muzeum historii Poznania CYRYL, polonistka, ukończyła podyplomowe studium Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym. Dziennikarka, redaktor, współpracowała z Gazetą Wyborczą”, od 1995 do 2015 roku sekretarz redakcji „Kroniki Miasta Poznania”. Autorka albumów o Poznaniu (Ortaliony, neony, syfony. Poznań w latach 60. XX wieku i Bony, dzwony, betony. Poznań w latach 70. XX wieku z M. Mrugalską-Banaszak, Miasto z wizją. Poznań w dwudziestoleciu międzywojennym z J. Skuteckim, Poznań. Widoki  i detale z P. Skórnickim), teki z Planami Poznania, kilkudziesięciu artykułów zamieszczonych na łamach KMP, wywiadów i reportaży, m.in. w „Gazecie Wyborczej” i miesięczniku IKS, oraz reportażu multimedialnego Czerwiec 56. Kuratorka kilkunastu wystaw plenerowych. Żegluje, gra w brydża, kocha kino, teatr i podróże.

 E-mail: dania@wm.poznan.pl

 

Paweł Michalak

Paweł Michalak

Zastępca kierownika projektu CYRYL. Doktor historii, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zafascynowany historią i kulturą Bałkanów. W wolnym czasie nie stroni od literatury historycznej i dobrego reportażu, wielki fan sportu, w szczególności piłki nożnej i ręcznej. W Cyrylu zajmuje się tworzeniem metadanych i prowadzeniem facebooka.
                                    E-mail: pawel.michalak@cyryl.poznan.pl

Magdalena Grzelak-Grosz

Poznanianka, ukończyła historię na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, posiada uprawnienia przewodnika miejskiego po Poznaniu. Miłośniczka historii i kultury swojego miasta. W wolnym czasie uwielbia czytać reportaże i wędruje po Wielkopolsce. W Cyrylu zajmuje się tworzeniem metadanych i publikowaniem kolekcji archiwalnych na portalu.

E-mail: magdalena.grzelak@cyryl.poznan.pl

 

Maciej Męczyński

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku geografia. Fotograf i fotoedytor, ma na swoim koncie udział w konkursach fotograficznych i wystawach.  W Cyrylu pracuje na skanerze wielkoformatowym i przygotowuje materiały do publikacji. W czasie wolnym od pracy podróżuje z rodziną, najchętniej na rowerze  i z aparatem fotograficznym.

                                    E-mail: maciej.meczynski@cyryl.poznan.pl

 

Izabela Kolka – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku Malarstwo, Collegium da Vinci w Poznaniu na kierunkach: Produkcja Filmowa, Grafika Projektowa. Scenografka, kostiumografka teatralna. Propaguje szeroko pojętą plastykę jako edukatorka artystyczna, angażuje się w działalność społeczno-artystyczną. W Cyrylu od 15.09.2021 zajmuje się digitalizacją materiałów fotograficznych oraz przygotowywaniem wystaw.

Katarzyna Kamińska

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, politolog. Wieloletni pracownik, a obecnie dyrektor Wydawnictwa Miejskiego Posnania. Redaktor naczelny miesięcznika „IKS”. Poznanianka z urodzenia i zamiłowania, nieustannie zafascynowana miastem, jego historią i kulturą.

 
Logo Mykk
Logo FB
Copyright © 2013-2021 Wydawnictwo Miejskie Posnania