Partner strategiczny
Nasze zbiory liczą już 41 036 obiekty/56 605 skanów
Liczba wyników: 20
Wyników na stronie:
Sortowanie:
A B

Wyszukaj

Filtrowanie zaawansowane

Nazwa zespołu (kolekcji):
Partner:
Właściciel:

Filtrowanie zaawansowane

Tytuł obiektu:
Typ obiektu:
Data obiektu:  do:
Miejsce:
Autor / Twórca:
Właściciel:
Partner:
Kolekcje A-Z
 

Wystawa Malarstwa Heleny Michałowskiej, Janiny Szczepskiej, Józefa Krzyżańskiego , Adama Batyckiego | 1959 | Galeria Miejska Arsenał

Do kolekcji należy dokumentacja 4 odbywających się jednocześnie wystaw malarstwa: Heleny Michałowskiej, Janiny Szczepskiej, Józefa Krzyżańskiego i Adama Batyckiego, zorganizowanych przez Związek Polskich Artystów Plastyków i Centralne Biuro Wystaw Artystycznych w salach CBWA w Poznaniu (Odwach).

 

Helena Michałowska – studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, w pracowniach prof. Stanisława Szczepańskiego i prof. Wacława Taranczewskiego. Dyplom z malarstwa i technik ściennych uzyskała w roku 1951. Uprawiała przede wszystkim malarstwo sztalugowe i ścienne, a także grafikę artystyczną i użytkową. Była członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

Janina Szczepska – (znana też jako Pęcherska-Szczepska) zajmowała się malarstwem , zwłaszcza akwarelą. Do ulubionych technik artystki należała jednak również  monotypia. Na stałe związana była z Poznaniem.

 

Józef Krzyżański – (ur. w 1898 w Hnilicach Wielkich, zm. w 1987 w Poznaniu) – artysta-malarz kapista. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W Paryżu był uczniem i asystentem Józefa Pankiewicza. Od lat 30. XX wieku tworzył w Poznaniu. Malował przede wszystkim  akty i pejzaże.

 

Adam Batycki – architekt i malarz-akwarelista. Pochodził ze Lwowa. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykładał na poznańskiej Państwowej Szkole Budownictwa "rysunek techniczny i ustroje budowlane". 

Recenzja wystawy malar...

22.02.1959 – 23.02.1959

Liczba wyników: 20
Logo Mykk
Logo FB
Copyright © 2013-2019 Wydawnictwo Miejskie Posnania

Wskazówka

W celu przejścia do trybu pełnoekranowego wciśnij na klawiaturze F11...